Klíma mosás előtt

Klíma mosás után

Látta Ön már belülről klímaberendezését???
Nyissa le a klíma légterelőjét és világítson be egy erős lámpával. Megfelelő tisztítás nélkül már egy szezon alatt is annyi szennyeződés képes felgyűlni a klímában, ami rontja a berendezés hatásfokát és veszélyt jelenthet Ön és családja egészségére is.
Évek óta klíma szerelő tisztítja egy egyszerű fertőtlenítő spray segítségével???
Akkor van egy rossz hírünk! A fertőtlenítő szer nem képes eltávolítani a klíma berendezés alkatrészeire tapadt port, penészt és egyéb szennyeződéseket. Ahogy a nevében is benne van, FERTŐTLENÍT! De hiába fertőtlenít, ha vastag penész réteg borítja a klímát ami alatt továbbra is vígan élnek a gombák, vírusok, baktériumok amik minden egyes elindításnál a levegőbe is kerülnek és durva megfázásszerű tüneteket okozhatnak.
Milyen betegségeket okozhat a klíma?
Az egyik legrosszabb betegség amit a klímaberendezéstől kaphatunk, az az úgy nevezett légiós betegség, vagyis a legionella. Ez a baktérium leginkább tavakban, patakokban fordul elő, de akár ivóvízzel is a szervezetünkbe kerülhet. Sőt, még fürdünk is benne! Még sem okoz semmi problémát. (De a tüdőbe kerülve már igen!)
Sajnos a klímában található nedvesség tökéletes táptalaj a legionellának. A berendezés elindításakor a ventilátor apró kis cseppekként juttatja a levegőbe, amit belélegzünk és így a tüdőbe jutva tüdőgyulladás alakul ki,
Emellett számos egyéb megfázásszerű tüneteket okozó betegségeket is kaphatunk a nem megfelelően tisztított és fertőtlenített klímától.
Hogy és miért kezdtük el???
Egy alkalommal megfigyeltem a műveletet. Kiszedi a szűröket, lemossa, befújja a fertőtlenítőt a klímába, szűrők vissza, kicsit áttörölget és kész.
Gondoltam nem is olyan nehéz feladat, ezt én is megtudom oldani mostantól. Vígan használtuk a klímát, mondván hogy rendszeresen tisztítva van, nem lehet gond. A következő klíma szezon közeledtével nekiláttam a tisztításnak. Ekkor tűnt fel hogy néhány év alatt mennyi penész borítja a klíma belsejét. Kicsit utána járva kiderítettem, hogy az az eljárás amit a klímaszerelő 5 perc alatt elvégzett (horror áron), nem nevezhető tisztításnak. Esetleg egy jó adag túlzással portalanításnak, fertőtlenítésnek.
Ez önmagában nem elég!!! Ekkor döntöttem el, hogy a klíma mosás technológiáját igyekszem a lehető legtöbb emberrel megismertetni, mivel elengedhetetlen az alapos tisztítás!!! Sok-sok utánajárás, képzés és tanulás után értem el azt, hogy mára már számos split klímát mi (kis csapatommal) takarítunk évről-évre az ügyfelek teljes megelégedésére.
Hol vállalunk klíma mosást és fertőtlenítést?
Vállalunk-e telepítést vagy szerelés?
Mennyi időt vesz igénybe a klíma alapos tisztítása?
Beltéri és kültéri egység tisztításának esetén kb. 2 órával kell számolni!
Mennyire koszolunk munkavégzés alatt?
Munkánk során igyekszünk nagyon ügyelni a tisztaságra! A lakásba lépés előtt lábzsákot húzunk cipőnkre, ezzel is megkímélve a tulajdonost a plusz munkától.
Kell-e tartani a falon végigfolyó víztől?
NEM! Saját magunk által legyártott vízfogónk segítségével a klímából kifolyó össze vizet és szennyeződést összegyűjtjük, nagy figyelmet fordítva a fal és a klíma alatt található eszközök épségére.
Milyen gyakorisággal szükséges elvégezni a tisztítást?
Amennyiben csak hűtésre használják a klímát, úgy évente egyszer elegendő tisztítani, a klíma szezon előtt (tavasszal). Ha fűtenek is a berendezéssel, akkor kétszer ajánlott a klíma alapos takarítása (hűtési szezon elején és a fűtési szezon előtt).
Minden típusú klíma tisztításával foglalkozunk?
Kizárólag oldalfali split klímák mosásával, tisztításával foglalkozunk!
Az átlagostól eltérően nyíló légterelővel szerelt beltéri egységű berendezések tisztítását, mosását nem minden esetben tudjuk vállalni! (Ilyen klíma pl. a Fujitsu Nocria és a Fischer Art)